115-7Y-12K Edwards Signaling
  • Part Number: 115-7Y-12K
  • Manufacturer Name: Edwards Signaling
  • Category: Speciaity Switches
  • Status:
  • More about 115-7Y-12K Edwards Signaling
    115-7Y-12K Edwards Signaling
    115-7Y-12K is manufactured by Edwards Signaling and is categorized in the Speciaity Switches category. 115-7Y-12K is described as Product Description: Interlock Switch, N/O, 12Ft Leads, 0.7" Nominal Sense Range, 1.2" Break Range, 100VA/84W Max Load . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Edwards Signaling
    ---> Speciaity Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Speciaity Switches
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1/J2 5-SLOT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V