115-3Y-12K Edwards Signaling
  • Part Number: 115-3Y-12K
  • Manufacturer Name: Edwards Signaling
  • Category: Speciaity Switches
  • Status:
  • More about 115-3Y-12K Edwards Signaling
    115-3Y-12K Edwards Signaling
    115-3Y-12K is manufactured by Edwards Signaling and is categorized in the Speciaity Switches category. 115-3Y-12K is described as Product Description: Interlock Switch, N/C, 12Ft Leads, 0.7" Nom Sensing Range, 18/2SJTO Cable, (N/C with Away from Switch) . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Edwards Signaling
    ---> Speciaity Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Speciaity Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM