LCP12A-100-10K ETI SYSTEMS
  • Part Number: LCP12A-100-10K
  • Manufacturer Name: ETI SYSTEMS
  • Description: Pot, Precision; Cnd Pl; Rest 10 Kilohms; Linear; Pwr-Rtg 1.2W; Shaft Dia 0.125in
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about LCP12A-100-10K ETI SYSTEMS
    LCP12A-100-10K ETI SYSTEMS
    LCP12A-100-10K is manufactured by ETI SYSTEMS and is categorized in the Sensors category. LCP12A-100-10K is described as Pot, Precision; Cnd Pl; Rest 10 Kilohms; Linear; Pwr-Rtg 1.2W; Shaft Dia 0.125in. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ETI SYSTEMS
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE