D00-044-490-001 EDAC
  • Part Number: D00-044-490-001
  • Manufacturer Name: EDAC
  • Description: CONN SOCKET PLCC 44POS TIN-LEAD
  • Category: Transistor Sockets
  • Status:
  • More about D00-044-490-001 EDAC
    D00-044-490-001 EDAC
    D00-044-490-001 is manufactured by EDAC and is categorized in the Transistor Sockets category. D00-044-490-001 is described as CONN SOCKET PLCC 44POS TIN-LEAD. Perfect Parts is a supplier of Sockets and other Interconnects.
    ---> Other parts by EDAC
    ---> Transistor Sockets from all manufacturers
    ---> Sockets by sub category
  • More About  Transistor Sockets
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    View
  • Manufacturer Name
    Fedco Batteries
  • Description
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    View
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V