XTCE150G00TD EATON
  • Part Number: XTCE150G00TD
  • Manufacturer Name: EATON
  • Description: XT 3 Pole Contactor, 150 A, 125(Three Phase)hp, 30(Single Phase)hp, 24 to 27Vdc Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about XTCE150G00TD EATON
    XTCE150G00TD EATON
    XTCE150G00TD is manufactured by EATON and is categorized in the Contactors category. XTCE150G00TD is described as XT 3 Pole Contactor, 150 A, 125(Three Phase)hp, 30(Single Phase)hp, 24 to 27Vdc Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.