XTCE015B01A EATON
  • Part Number: XTCE015B01A
  • Manufacturer Name: EATON
  • Description: Contactor, Non-Reversing, 120VAC Coil, 15A, 3-Pole, Frame B, 1NC, XT Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about XTCE015B01A EATON
    XTCE015B01A EATON
    XTCE015B01A is manufactured by EATON and is categorized in the Contactors category. XTCE015B01A is described as Contactor, Non-Reversing, 120VAC Coil, 15A, 3-Pole, Frame B, 1NC, XT Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by EATON
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM