PV-160A-2XL-B-15 EATON
  • Part Number: PV-160A-2XL-B-15
  • Manufacturer Name: EATON
  • Description: FUSE 160A 1500V 2XL PV BOLT-IN V
  • Category: Uncategorized Tools
  • Status:
  • More about PV-160A-2XL-B-15 EATON
    PV-160A-2XL-B-15 EATON
    PV-160A-2XL-B-15 is manufactured by EATON and is categorized in the Uncategorized Tools category. PV-160A-2XL-B-15 is described as FUSE 160A 1500V 2XL PV BOLT-IN V. Perfect Parts is a supplier of Tools and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by EATON
    ---> Uncategorized Tools from all manufacturers
    ---> Tools by sub category
  • More About  Uncategorized Tools
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE