NZMB1-A80 EATON
  • Part Number: NZMB1-A80
  • Manufacturer Name: EATON
  • Description: 3 80 A MCCB, Breaking Capacity 25 kA Fixed Mount xEnergy NZM1
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about NZMB1-A80 EATON
    NZMB1-A80 EATON
    NZMB1-A80 is manufactured by EATON and is categorized in the Contactors category. NZMB1-A80 is described as 3 80 A MCCB, Breaking Capacity 25 kA Fixed Mount xEnergy NZM1. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by EATON
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT