C25DNF240T EATON
  • Part Number: C25DNF240T
  • Manufacturer Name: EATON
  • Description: Contactor, Definite Purpose, Open, NR, 2P, 40A, Box Lugs w/QC Term, 24VAC Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about C25DNF240T EATON
    C25DNF240T EATON
    C25DNF240T is manufactured by EATON and is categorized in the Contactors category. C25DNF240T is described as Contactor, Definite Purpose, Open, NR, 2P, 40A, Box Lugs w/QC Term, 24VAC Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by EATON
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE, NYLON
    View
    Schroff
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"