C25BNF240A EATON
  • Part Number: C25BNF240A
  • Manufacturer Name: EATON
  • Description: CONTACTOR, DP 2P 40A BOX LUG TERM QUADQC 120VAC COIL
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about C25BNF240A EATON
    C25BNF240A EATON
    C25BNF240A is manufactured by EATON and is categorized in the Contactors category. C25BNF240A is described as CONTACTOR, DP 2P 40A BOX LUG TERM QUADQC 120VAC COIL. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by EATON
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    View
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD