19TR0A12 EAO
  • Part Number: 19TR0A12
  • Manufacturer Name: EAO
  • Description: LED INCICATOR/ 8MM/ 12VDC/ RED-GRN-YLW/SATIN CHROME
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • More about 19TR0A12 EAO
    19TR0A12 EAO
    19TR0A12 is manufactured by EAO and is categorized in the Panel Mount Indicators category. 19TR0A12 is described as LED INCICATOR/ 8MM/ 12VDC/ RED-GRN-YLW/SATIN CHROME. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by EAO
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"