E-1048-8C4-C3D4V1-4U3-20A E-T-A
  • Part Number: E-1048-8C4-C3D4V1-4U3-20A
  • Manufacturer Name: E-T-A
  • Description: CIR BRKR THRM 20A
  • Category: Solid State Relays
  • Status:
  • More about E-1048-8C4-C3D4V1-4U3-20A E-T-A
    E-1048-8C4-C3D4V1-4U3-20A is manufactured by E-T-A and is categorized in the Solid State Relays category. E-1048-8C4-C3D4V1-4U3-20A is described as CIR BRKR THRM 20A. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by E-T-A
    ---> Solid State Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Solid State Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED