ULP12OAM1RPMCL1YELPGRN E-Switch
  • Part Number: ULP12OAM1RPMCL1YELPGRN
  • Manufacturer Name: E-Switch
  • Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about ULP12OAM1RPMCL1YELPGRN E-Switch
    ULP12OAM1RPMCL1YELPGRN is manufactured by E-Switch and is categorized in the Pushbutton Switches category. ULP12OAM1RPMCL1YELPGRN is described as SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by E-Switch
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM