TL1220S3NNBRTRIANGLE E-Switch
  • Part Number: TL1220S3NNBRTRIANGLE
  • Manufacturer Name: E-Switch
  • Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
  • Category: Tactile Switches
  • Status:
  • More about TL1220S3NNBRTRIANGLE E-Switch
    TL1220S3NNBRTRIANGLE E-Switch
    TL1220S3NNBRTRIANGLE is manufactured by E-Switch and is categorized in the Tactile Switches category. TL1220S3NNBRTRIANGLE is described as SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by E-Switch
    ---> Tactile Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Tactile Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK