SLA440ALER Diversified Electronics
  • Part Number: SLA440ALER
  • Manufacturer Name: Diversified Electronics
  • Description: Product Description: Phase Sequence/Loss Monitor, 440V, Locking Shaft Adj, Screw Terms, Surface Mount, Manual Reset
  • Category: Protection Relays
  • Status:
  • More about SLA440ALER Diversified Electronics
    SLA440ALER is manufactured by Diversified Electronics and is categorized in the Protection Relays category. SLA440ALER is described as Product Description: Phase Sequence/Loss Monitor, 440V, Locking Shaft Adj, Screw Terms, Surface Mount, Manual Reset . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Diversified Electronics
    ---> Protection Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Protection Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"