ETN120HFT75 Diversified Electronics
  • Part Number: ETN120HFT75
  • Manufacturer Name: Diversified Electronics
  • Description: Product Description: Flasher, 120VAC, 75 FPM, 3A Max, Equal Time Off and On, 3A Max Half- Wave, Surface Mount, Wire Leads
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about ETN120HFT75 Diversified Electronics
    ETN120HFT75 is manufactured by Diversified Electronics and is categorized in the Time Delay Relays category. ETN120HFT75 is described as Product Description: Flasher, 120VAC, 75 FPM, 3A Max, Equal Time Off and On, 3A Max Half- Wave, Surface Mount, Wire Leads . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Diversified Electronics
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD