ARA240ABA Diversified Electronics
  • More about ARA240ABA Diversified Electronics
    ARA240ABA is manufactured by Diversified Electronics and is categorized in the Alternating Relays category. ARA240ABA is described as Product Description: Alternating Relay, 240VAC, SPDT, 8-Pin Octal, Std Duplexor . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Diversified Electronics
    ---> Alternating Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Alternating Relays
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    CORDGRIP NEMA4 .492"
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK