SDT40A120CT Diodes
  • Part Number: SDT40A120CT
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO220AB
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about SDT40A120CT Diodes
    SDT40A120CT Diodes
    SDT40A120CT is manufactured by Diodes and is categorized in the Zener Single Diodes category. SDT40A120CT is described as DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO220AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    View
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"