SBR3U40S1F-7 Diodes
  • Part Number: SBR3U40S1F-7
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE SPR BARRIER 40V 3A SOD123
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about SBR3U40S1F-7 Diodes
    SBR3U40S1F-7 Diodes
    SBR3U40S1F-7 is manufactured by Diodes and is categorized in the Zener Single Diodes category. SBR3U40S1F-7 is described as DIODE SPR BARRIER 40V 3A SOD123. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"