SBR2U100LP-7 Diodes
  • Part Number: SBR2U100LP-7
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE SBR 100V 1.5A X1-DFN1411-3
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about SBR2U100LP-7 Diodes
    SBR2U100LP-7 Diodes
    SBR2U100LP-7 is manufactured by Diodes and is categorized in the Zener Single Diodes category. SBR2U100LP-7 is described as DIODE SBR 100V 1.5A X1-DFN1411-3. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    Schroff
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"