SBR2M60S1FQ-7 Diodes
  • Part Number: SBR2M60S1FQ-7
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE SPR BARRIER 60V 2A SOD123F
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about SBR2M60S1FQ-7 Diodes
    SBR2M60S1FQ-7 Diodes
    SBR2M60S1FQ-7 is manufactured by Diodes and is categorized in the Zener Single Diodes category. SBR2M60S1FQ-7 is described as DIODE SPR BARRIER 60V 2A SOD123F. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE