SBR1A40S3-7 Diodes
  • Available: 132,439
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SBR1A40S3-7 Diodes
    SBR1A40S3-7 Diodes
    SBR1A40S3-7 is manufactured by Diodes and is categorized in the Zener Single Diodes category. SBR1A40S3-7 is described as DIODE SBR 40V 1A SOD323. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    View
    Vector
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V