BZX84C6V8-7-F Diodes
  • Part Number: BZX84C6V8-7-F
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 142,024
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BZX84C6V8-7-F Diodes
    BZX84C6V8-7-F Diodes
    BZX84C6V8-7-F is manufactured by Diodes and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZX84C6V8-7-F is described as DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V