BZX84C5V6T-7-F Diodes
  • Part Number: BZX84C5V6T-7-F
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE ZENER 5.6V 150MW SOT523
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 2,365
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BZX84C5V6T-7-F Diodes
    BZX84C5V6T-7-F Diodes
    BZX84C5V6T-7-F is manufactured by Diodes and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZX84C5V6T-7-F is described as DIODE ZENER 5.6V 150MW SOT523. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
    ---> Single Zener Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Single Zener Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    View
    Schroff
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG