BZT585B5V6T-7 Diodes
  • Part Number: BZT585B5V6T-7
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE ZENER 5.6V 350MW SOD523
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 83,955
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BZT585B5V6T-7 Diodes
    BZT585B5V6T-7 Diodes
    BZT585B5V6T-7 is manufactured by Diodes and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZT585B5V6T-7 is described as DIODE ZENER 5.6V 350MW SOD523. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    View
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"