BZT52HC10WF-7 Diodes
  • Part Number: BZT52HC10WF-7
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE ZENER 10V 375MW SOD123F
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • More about BZT52HC10WF-7 Diodes
    BZT52HC10WF-7 Diodes
    BZT52HC10WF-7 is manufactured by Diodes and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZT52HC10WF-7 is described as DIODE ZENER 10V 375MW SOD123F. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE