BZT52C8V2S-7-F Diodes
  • Part Number: BZT52C8V2S-7-F
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 39,052
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BZT52C8V2S-7-F Diodes
    BZT52C8V2S-7-F Diodes
    BZT52C8V2S-7-F is manufactured by Diodes and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZT52C8V2S-7-F is described as DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD