BZT52C5V6S-7-F Diodes
  • Part Number: BZT52C5V6S-7-F
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 146,423
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BZT52C5V6S-7-F Diodes
    BZT52C5V6S-7-F Diodes
    BZT52C5V6S-7-F is manufactured by Diodes and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZT52C5V6S-7-F is described as DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    View
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD