BZT52C3V6-7-F Diodes
  • Part Number: BZT52C3V6-7-F
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 183,537
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BZT52C3V6-7-F Diodes
    BZT52C3V6-7-F Diodes
    BZT52C3V6-7-F is manufactured by Diodes and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZT52C3V6-7-F is described as DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED