BZT52C2V7-7-F Diodes
  • Part Number: BZT52C2V7-7-F
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123
  • Category: Single Zener Diodes
  • Status:
  • Available: 117,239
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BZT52C2V7-7-F Diodes
    BZT52C2V7-7-F Diodes
    BZT52C2V7-7-F is manufactured by Diodes and is categorized in the Single Zener Diodes category. BZT52C2V7-7-F is described as DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V