BAT400D-7-F Diodes
  • Part Number: BAT400D-7-F
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOT23-3
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 14,016
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about BAT400D-7-F Diodes
    BAT400D-7-F Diodes
    BAT400D-7-F is manufactured by Diodes and is categorized in the Zener Single Diodes category. BAT400D-7-F is described as DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOT23-3. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE