BAS40-7-F-31 Diodes
  • Part Number: BAS40-7-F-31
  • Manufacturer Name: Diodes
  • Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT23-3
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about BAS40-7-F-31 Diodes
    BAS40-7-F-31 Diodes
    BAS40-7-F-31 is manufactured by Diodes and is categorized in the Zener Single Diodes category. BAS40-7-F-31 is described as DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT23-3. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    View
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT