1N5395G-T Diodes
  • More about 1N5395G-T Diodes
    1N5395G-T Diodes
    1N5395G-T is manufactured by Diodes and is categorized in the Zener Single Diodes category. 1N5395G-T is described as DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO15. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Diodes
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    View
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM