LION148A-12SG78-40 DANTONA INDUSTRIES
  • Part Number: LION148A-12SG78-40
  • Manufacturer Name: DANTONA INDUSTRIES
  • Description: Battery Pack; Lith-Ion; 14.8 V; 7800 mAh; 12-Cell pk; 2.4x2.8x2.55 In.
  • Category: General Batteries
  • Status:
  • More about LION148A-12SG78-40 DANTONA INDUSTRIES
    LION148A-12SG78-40 is manufactured by DANTONA INDUSTRIES and is categorized in the General Batteries category. LION148A-12SG78-40 is described as Battery Pack; Lith-Ion; 14.8 V; 7800 mAh; 12-Cell pk; 2.4x2.8x2.55 In.. Perfect Parts is a supplier of Batteries and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by DANTONA INDUSTRIES
    ---> General Batteries from all manufacturers
    ---> Batteries by sub category
  • More About  General Batteries
    General Batteries
    A group of voltaic cells. Batteries provide power to other devices on the electronic board.
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    View
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    Vector
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM