COMP-36-SPC DANTONA INDUSTRIES
  • Part Number: COMP-36-SPC
  • Manufacturer Name: DANTONA INDUSTRIES
  • Description: Battery; Nickel-Cadmium; 4.8V; 150mAh; Axial Leads; Replaces Sanyo COMP-36
  • Category: General Batteries
  • Status:
  • More about COMP-36-SPC DANTONA INDUSTRIES
    COMP-36-SPC DANTONA INDUSTRIES
    COMP-36-SPC is manufactured by DANTONA INDUSTRIES and is categorized in the General Batteries category. COMP-36-SPC is described as Battery; Nickel-Cadmium; 4.8V; 150mAh; Axial Leads; Replaces Sanyo COMP-36. Perfect Parts is a supplier of Batteries and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by DANTONA INDUSTRIES
    ---> General Batteries from all manufacturers
    ---> Batteries by sub category
  • More About  General Batteries
    General Batteries
    A group of voltaic cells. Batteries provide power to other devices on the electronic board.
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ