XTRMC10A22B Cutler Hammer
  • Part Number: XTRMC10A22B
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: MINI CONTROL RELAY CG 10A FRAME A 2NO2NC 220/50 240/60 COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRMC10A22B Cutler Hammer
    XTRMC10A22B Cutler Hammer
    XTRMC10A22B is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRMC10A22B is described as Product Description: MINI CONTROL RELAY CG 10A FRAME A 2NO2NC 220/50 240/60 COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Control Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Control Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD GUIDE CPCI
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    View
    Schroff
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG