XTRM10A40A Cutler Hammer
  • Part Number: XTRM10A40A
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Control Relay, 4-P N/O, 120VAC MINIATURE CONTROL, A FRAME Ith=10A, AC15=6A@240V
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRM10A40A Cutler Hammer
    XTRM10A40A Cutler Hammer
    XTRM10A40A is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRM10A40A is described as Product Description: Control Relay, 4-P N/O, 120VAC MINIATURE CONTROL, A FRAME Ith=10A, AC15=6A@240V . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A