XTRM10A31L Cutler Hammer
  • Part Number: XTRM10A31L
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: MINI CONTROL RELAY 10A FRAME A 3NO1NC 380/50 440/60 COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRM10A31L Cutler Hammer
    XTRM10A31L Cutler Hammer
    XTRM10A31L is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRM10A31L is described as Product Description: MINI CONTROL RELAY 10A FRAME A 3NO1NC 380/50 440/60 COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM