XTRM10A31C Cutler Hammer
  • Part Number: XTRM10A31C
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: MINI CONTROL RELAY 10A FRAME A 3NO1NC 415/50 480/60 COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRM10A31C Cutler Hammer
    XTRM10A31C Cutler Hammer
    XTRM10A31C is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRM10A31C is described as Product Description: MINI CONTROL RELAY 10A FRAME A 3NO1NC 415/50 480/60 COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    View
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED