XTRM10A22RD Cutler Hammer
  • Part Number: XTRM10A22RD
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 12VDC MINIATURE CONTROL, A FRAME Ith=10A, AC15=6A@240V
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRM10A22RD Cutler Hammer
    XTRM10A22RD Cutler Hammer
    XTRM10A22RD is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRM10A22RD is described as Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 12VDC MINIATURE CONTROL, A FRAME Ith=10A, AC15=6A@240V . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Control Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Control Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE