XTRM10A22B Cutler Hammer
  • Part Number: XTRM10A22B
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 240VAC MINIATURE CONTROL, A FRAME Ith=10A, AC15=6A@240V
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRM10A22B Cutler Hammer
    XTRM10A22B Cutler Hammer
    XTRM10A22B is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRM10A22B is described as Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 240VAC MINIATURE CONTROL, A FRAME Ith=10A, AC15=6A@240V . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Control Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Control Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    View
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM