XTRM10A22A Cutler Hammer
  • Part Number: XTRM10A22A
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 120VAC MINIATURE CONTROL, A FRAME Ith=10A, AC15=6A@240V
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRM10A22A Cutler Hammer
    XTRM10A22A Cutler Hammer
    XTRM10A22A is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRM10A22A is described as Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 120VAC MINIATURE CONTROL, A FRAME Ith=10A, AC15=6A@240V . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.