XTREC10B40Y Cutler Hammer
  • Part Number: XTREC10B40Y
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 4NO 48/50 COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTREC10B40Y Cutler Hammer
    XTREC10B40Y Cutler Hammer
    XTREC10B40Y is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTREC10B40Y is described as Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 4NO 48/50 COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS