XTREC10B40TD Cutler Hammer
  • Part Number: XTREC10B40TD
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 4NO 24VDC COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTREC10B40TD Cutler Hammer
    XTREC10B40TD Cutler Hammer
    XTREC10B40TD is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTREC10B40TD is described as Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 4NO 24VDC COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
    Phoenix Contact
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    DIN RAIL ADAPTER
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F