XTREC10B40A Cutler Hammer
  • Part Number: XTREC10B40A
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 4NO 110/50 120/60 COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTREC10B40A Cutler Hammer
    XTREC10B40A Cutler Hammer
    XTREC10B40A is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTREC10B40A is described as Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 4NO 110/50 120/60 COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED