XTREC10B22W Cutler Hammer
  • Part Number: XTREC10B22W
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 2NO2NC 42/50 48/60 COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTREC10B22W Cutler Hammer
    XTREC10B22W Cutler Hammer
    XTREC10B22W is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTREC10B22W is described as Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 2NO2NC 42/50 48/60 COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    STANDOFF W/POST
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    View
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"