XTREC10B22C Cutler Hammer
  • Part Number: XTREC10B22C
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 2NO2NC 415/50 480/60 COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTREC10B22C Cutler Hammer
    XTREC10B22C Cutler Hammer
    XTREC10B22C is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTREC10B22C is described as Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 2NO2NC 415/50 480/60 COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE