XTREC10B22AD Cutler Hammer
  • Part Number: XTREC10B22AD
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 2NO2NC 120VDC COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTREC10B22AD Cutler Hammer
    XTREC10B22AD Cutler Hammer
    XTREC10B22AD is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTREC10B22AD is described as Product Description: CONTROL RELAY CG 10A FRAME B 2NO2NC 120VDC COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Control Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Control Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK