XTRE10B40Y Cutler Hammer
  • Part Number: XTRE10B40Y
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY 10A FRAME B 4NO 48/50 COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRE10B40Y Cutler Hammer
    XTRE10B40Y Cutler Hammer
    XTRE10B40Y is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRE10B40Y is described as Product Description: CONTROL RELAY 10A FRAME B 4NO 48/50 COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM