XTRE10B40BD Cutler Hammer
  • Part Number: XTRE10B40BD
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY 10A FRAME B 4NO 220VDC COIL
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRE10B40BD Cutler Hammer
    XTRE10B40BD Cutler Hammer
    XTRE10B40BD is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRE10B40BD is described as Product Description: CONTROL RELAY 10A FRAME B 4NO 220VDC COIL . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"